France - Nice Holiday Photos

16. srpna 2016 v 22:10 |  writing
Chtěla jsem udělat fotopost s fotkami z Francie. Je asi o 2/3 kratší, než měl být, protože fotky, které mají být nastojáka, se z nějakého zvláštního důvodu při nahrání sem na blog.cz položí na bok. Je to hodně smutné, protože to byly především fotky jídla!
.
Výlet do Francie byl báječnej. Poprvé v životě jsem letěla letadlem a to se španělskou nízkonákladovou společností Volotea za 8 éček. Do poslední chvíle jsem počítala s tím, že náš let bude zrušen anebo přesunut na jiný den, nebo posunut na jinou hodinu. K mému obrovskému překvapení jsme v pořádku přistáli v Marseille dokonce ještě dříve, než jsme měli, nějak v 11 dopoledne.
.
Na letišti v Marseille jsme stáli asi 30 min v řadě na kontrolu pasů. Podařilo se nám s menšími obtížemi dostat se z letiště do města, kde jsme si v automatu koupili kartou lístky na vlak do Nice. První jsme jeli klasickým TER vlakem do Toulonu, odkud jsme pokračovali 1. třídou TGV :D ne, že bychom byli zbohatlíci, jen tato cesta s přestávkou, ale první třídou, vyšla asi o 2 eura na osobu dráž, než normální. TGV first class byla super, je tam spoustu místa a úžasný klid.
.
Do Nice jsme dorazili kolem 5. Nádraží bylo přeplněné lidmi, byla jsem z toho trochu nesvá, být v davu lidí v Nice není úplně to, co chcete. Cesta z nádraží k našemu obydlí trvala asi 10 min. Měli jsme zařízený byt přes airbnb, setkali jsme se s pokojskou Terezou, která neuměla anglicky, ale dala nám klíče a šla pryč, takže to bylo v pohodě.


Promenade des Anglais je kouzelné místo, obvzlášť ráno a večer. Je vážně škoda, že se tam stala taková příšernost.
Přála bych si mít v česku čerstvě nakládané francouzské olivy.
Cesta zpátky byla hodně náročná. Do Prahy jsme totiž letěli z Toulouse, které je od Nice 560 km daleko. Proč? Letenka vyšla zase na 8 éček. Z Nice jsme vyjeli kolem 4 odpoledne vlakem, TGV II. class do Marseille, kde jsme měli 45 min pauzu a pak jsme pokračovali nějakým intercities vlakem, který vypadal zvenku naprosto totožně, jako vlak na trase Frýdek-Místek Ostrava, do Toulouse, kde jsme dorazili 23:20. V Toulouse jsme se, se zbývajícími 17 eury rozhodli, že půjdeme kousek pěšky, a až potom chytneme taxi na letiště, abychom ušetřili pár euro a mohli si dát na letišti cheeseburger. Jak to dopadlo? Šli jsme 3 hodiny pěšky na letiště, protože nikde už žádný taxik nebyl, v cizím městě, po naprosto příšerné trase - např. jsme potkali sedm prostitutek, z toho jedna nebyla vlastně ani ženská, byla to transka a jedna byla taková, že jsme vlastně nevěděli, jestli to je muž nebo žena.
Po třech hodinách utrpení jsme na letišti zjistili, že naše ušetřená eura jsou nám k ničemu, protože je všechno zavřeno. Povečeřeli jsme (ve 3 ráno) kešu solené a usnuli na gaučících, abychom se mohli již o hodinku později probudit. Zamířili jsme k letištní kontrole, která nás donutila vylít asi 10 ml lák z okurek, protože je to forbidden forbidden forbidden, protože určitě terorista svou bombu umíchá z láku z okurek.

Až to vymyslím s těma fotkama, které mají být vertikálně, tak to tady snad doplním!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.